Ukázka Dawn Engine a čeština ve hře

1119 3

Tvůrci zveřejnili video předvádějící některé grafické technologie na ukázce stanice Utulek v Praze. Asi nejzajímavější z znich je PureHair.

Nejenže v Praze vyrostlo podivné kovové monstrum, ale dokonce se nějak změnila i čeština. Nápisy jako „SKADOVANI“ či „STEDRY MARKET“ nejsou moc česky. Ale nápisy Koření a Čerstvé maso jsou naproti tomu v pořádku.

DXHD_koreni

Je zajímavé, že se v Praze roku 2029 masivně používají anglické značení. Dokonce i Policie používá pásku s nápisy „Police Line“ a „Do not cross“.

A povšimli jste si těch cen? Celé 2 melouny či 8 rajčat za 5 „něčeho“. Že bychom stačili přijmout Euro, které zdevalvovalo?

DXMD_rajcata DXMD_klobasa

Nápis „PLAŤTE TADY“ v řeznictví spíš připomíná nápisy v dnešních asijských restauracích v českých městech. A upoutávka „50% sleva na všcehno“ je pak již spíše zábavný překlep.

Jakých dalších českých nápisů jste si ve videu povšimli?

Aktualizace: Hra bude mít český dabing!

Jiří Bigas, redaktor serveru Hrej.cz, ve svém článku o Deus Ex Human Revolution napsal:

Jeden ze strážců zákona promluví naší mateřštinou. Žádnou lámanou pseudočeštinou nebo nedejbože ruštinou, ale zřetelně se domáhá dokladů. Další hned o kousek dál vyzývá: “Připravte si papíry na inspekci.” Jiný se ptá, co je za problém. Nejsem žádný expert na dabing, ale i v akusticky nepříliš příznivém sále mám dojem, že poznávám hlas dabingového mistra Bohdana Tůmy

Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author

3 komentáře on "Ukázka Dawn Engine a čeština ve hře"

  1. Na tabuli u řeznictví vidím:
    Karbanátek, sodovka, sendvič, pomfrity (proč ne hranolky), nápoj (S,M,L), klobása, salám, uzenka, klobása + nápoj + pomfity 6,00 a vedle toho pytle s označením mouka. Zdá se že v budoucnu se bude v pražském ghetu na ulici prodávat čerstvé maso a rovnou u toho se smažit hranolky a prodávat to v kombinaci s uzenkou.

    A vzhledem k tomu platte tady / pay hers – ani v angličtině to není správně, asi reálné zážitky vývojářů při návštěvě pražských restaurací a nahlédnutí do jídelních lístků

    a v budoucnu se budou baštit brambůrky s příchutí hořčice 🙂

Leave a Comment